Aktualności

Przedszkolaki uczą się pierwszej pomocy.

21 Maj, 2018

18 maja w naszym przedszkolu odbył się pokaz ratownictwa medycznego, spotkanie poprowadził p. Maciej Choiński tata Michałka z grupy Pszczółki.  Podczas zorganizowanego w grupach spotkania, dzieci mogły poczuć się jak mali ratownicy. Poznały procedury zachowania się w sytuacjach zagrożenia życia oraz obserwowały czynności ratownicze. Wiele emocji wzbudził pokaz czynności z zakresu resuscytacji wykonany na fantomie….

28 Festiwal Piosenki o Zdrowiu – Krasnoludki

21 Maj, 2018

8 maja uczestniczyliśmy w 28 Festiwalu Piosenki o Zdrowiu. Wiktor, Wiktoria D., Ala, Lenka S., Maja, Zosia zaśpiewały piękną piosenkę „Dzieci lubią być zdrowe”. Wszyscy cudnie wyglądali na scenie i ślicznie zaśpiewali. 

Słoneczka – XXIII Miejski Festiwal Twórczości Dzieci i Młodzieży

21 Maj, 2018

Dzieci z grupy Słoneczka wzięły udział w XXIII Miejski Festiwal Twórczości Dzieci i Młodzieży w kategorii Taniec Nowoczesny. Dzieci pięknie zatańczyły.

XXIII Miejski Festiwal Twórczości Dzieci i Młodzieży – Pszczółki

21 Maj, 2018

Dnia 26 kwietnia dzieci z grupy Pszczółki wzięły udział w XXIII Miejski Festiwalu Twórczości Dzieci i Młodzieży w kategorii teatr. Dzieci wystawiły teatrzyk „Czerwony kapturek”. Dzieci pięknie wystąpiły.

Teatrzyk w przedszkolu

21 Maj, 2018

Nasze przedszkole odwiedził Teatr z Nowego Sącza z przedstawieniem „Psiuńcio”.

XXIII Miejski Festiwal Twórczości Dzieci i Młodzieży – 5 latki

21 Maj, 2018

14 maja 5 – latki wzięły udział w XXIII Miejskim Festiwalu Twórczości Dziecięcej i Młodzieżowej kategoria Taniec Polski Narodowy lub ludowy. Zatańczyliśmy „Krakowiaka”. Dzieci pięknie prezentowały się na scenie. Wytańczyliśmy III miejsce. Po występach były lody.

Urodziny Hani :)

21 Maj, 2018

Jeszcze raz życzymy sto lat 🙂

Motylki w tężni solankowej

20 Maj, 2018

Tężnia solankowa to dla każdego dobra sprawa. Tam się zrelaksujesz, odpoczniesz i jak nad morzem poczujesz. Dlatego Motylki skorzystały z takiego zapraszenia i dzięki temu poznały nowe miejsce, gdzie można wyciszyć się i zrelaksować.

Konkurs plastyczny pt.: „Pieśń patriotyczna w plastyce”

20 Maj, 2018

W dniu 24 kwietnia w Miejskim Przedszkolu nr 14 w Siedlcach rozstrzygnięto konkurs plastyczny pt.: „Pieśń patriotyczna w plastyce”. Miło nam poinformować, iż Kasia Dudziuk z gr. „Gumisie” zdobyła wyróżnienie.

Gumisie – wycieczka do Szkoły podstawowej nr 5 w Siedlcach

20 Maj, 2018

W dniu 25 kwietnia grupa Gumisi wybrała się na wycieczkę do Szkoły podstawowej nr 5 w Siedlcach. Dzieci zostały przywitane występami artystycznymi w wykonaniu uczniów szkoły. Po występach nasza grupa została zaproszona do klasy I gdzie dzieci miały możliwość zasiąść w ławkach jak prawdziwi uczniowie. Na zakończenie Samorząd szkolny oprowadził 6 latki po całej szkole….

Wycieczka do Nadleśnictwa w Siedlcach – Gumisie

20 Maj, 2018

W dniu 24 kwietnia grupa Gumisi wybrała się ma wycieczkę do Nadleśnictwa w Siedlcach. Dzieci spotkały się z panią leśnik, która przeprowadziła lekcję przyrodniczą o środowisku leśnym. W trakcie lekcji dzieci miały możliwość zobaczenia naturalnych eksponatów ekosystemu leśnego. Dużo radości sprawiło dzieciom zdjęcie z wilkiem

Przedszkolna zbiórka nakrętek.

20 Maj, 2018

Kolejny raz zostały przekazane nakrętki, które zbieramy w naszym przedszkolu. Trafiły one do Maćka chorego na autyzm. W ten sposób pomagamy sfinansować jego terapie. Dziękujemy za aktywny udział w zbiórce i zachęcamy do dalszego pomagania.

Konkurs matematyczny pt. Żyrafka” – Gumisie

20 Maj, 2018

W dniu 11.05.2018 dzieci z grupy Gumisi brały udział w konkursie matematycznym ŻYRAFKA organizowanym przez Uniwersytet Przyrodniczo-Humanistyczny w Siedlcach.

Festiwal piosenki pt. „Śpiewać każdy może”

20 Maj, 2018

W dniu 18 kwietnia 2018 roku grupa Gumisi wzięła udział w festiwalu piosenki pt. ” Śpiewać każdy może. ” organizowanym przez Uniwersytet Przyrodniczo -Humanistyczny w Siedlcach.

Pszczółki na premierze książki Eugeniusza Kasjanowicza „Kim będę?”

16 Kwiecień, 2018

Przedstawiciele grupy 4 latków na premierze książki Eugeniusza Kasjanowicza „Kim będę?” w Sali Białej MOK  

Ogólnopolski projekt edukacyjny „Krecik poznaje Polskę”

16 Kwiecień, 2018

Miejskie Przedszkole nr 21 z oddziałami integracyjnymi w Siedlcach jako jedyne w powiecie siedleckim zakwalifikowało się do ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Krecik poznaje Polskę”. W ramach programu, maskotka słynnego bajkowego krecika podróżuje po całej Polsce, odwiedzając przedszkola, by wraz z dziećmi poznać najdalsze zakątki naszego kraju. Swą przygodę krecik zaczął we wrześniu w Częstochowie. W kwietniu…

„Moja niebieska kraina” rozstrzygnięcie konkursu

16 Kwiecień, 2018

W dniu 05 kwietnia grupa Gumisi gościła w kinie Helios. Wyjazd był nagrodą dla dzieci za udział w konkursie plastycznym ” Moja niebieska kraina”. Miło nam poinformować, że III miejsce zdobył Radosław Bednarczyk a wyróżnienie Maja Smętkowska z grupy „Pszczółki” Jeszcze raz GRATULUJEMY.

5-latki z wizytą w Jednostce Wojskowej

16 Kwiecień, 2018

Dnia 13 kwietnia 5-latki udały się na wycieczkę do Jednostki Wojskowej. Zostaliśmy zaproszeni przez tatę Adrianka p. Leopolda Tydę na spotkanie z Oekiestrą Wojskową. W trakcie spotkania prowadzonego przez p. kapelnistrza dzieci słuchały brzmienia instrumentów, odgadywały muzyczne zagadki , słuchały koncertu. Spotkanie zorganizowane było tylko dla naszej grupy. Było bardzo ciekawie i pięknie. Szkoda, że…

Przedszkolna zbiórka butelek PET

16 Kwiecień, 2018

Dnia 1o kwietnia odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów i nagród dzieciom, które brały udział w przedszkolnej zbiórce butelek PET. Gratulujemy laureatom! Serdecznie dziękujemy rodzicom i dzieciom za udział w akcji. Razem zebraliśmy 280 kg butelek.

Gumisie z wizytą w Ośrodku Szkolno Wychowawczym w Siedlcach

16 Kwiecień, 2018

W dniu 12 kwietnia grupa Gumisi odwiedziła Ośrodek szkolno wychowawczy im Marii Grzegorzewskiej w Siedlcach. Dzieci wzieły udział w warsztatach sensoplastycznych , zabawach rytmicznych, zajeciach z psem w ramach dogoterapii, zajeciach z integracji sensorycznej, oraz obejrzały bajkę przyjazną sensorycznie. Sami oceńcie czy dzieciom się podobało.

1 2 3 17