Aktualności

Motylki – „Cała Polska czyta dzieciom”

15 Listopad, 2018

Często w przedszkolu czytamy różne bajki. Najciekawiej jest wtedy, gdy te bajki czytają goście. Dlatego  podjęliśmy w naszym Przedszkolu akcję „Cała Polska czyta dzieciom”. 14 listopada naszą grupę odwiedziła mama Ali. Dziękujemy za miło spędzony czas.

Teatr Lalek „Wielkie sprawy małej żaby”

15 Listopad, 2018

14.11.2018 nasze przedszkole odwiedził Teatr Lalek Bajka z Nowego Sącza. Dzieci obejrzały przedstawienie „Wielkie sprawy małej żaby”. Celem sztuki jest kształtowanie: właściwego stosunku do przyrody, umiejętności życia w przyjaźni, tolerancji wobec odmiennych osobowości i wyglądu.  

Pszczółki – zajęcia otwarte „Przedszkolak małym patriotą”

15 Listopad, 2018

07.11.2018 w grupie Pszczółek odbyły się zajęcia otwarte „Przedszkolak małym patriotą” prowadzone przez nauczycielkę Helenę Kuźniarską. Dzieci tańczyły taniec, wspólnie z rodzicami zaśpiewały hymn Polski oraz wykonały kotyliony. Nas zakończenie odbył się pokaz mody patriotycznej.

„Pasowanie na Przedszkolaka”

15 Listopad, 2018

31 października w naszym przedszkolu odbyła się uroczystość „Pasowanie na  Przedszkolaka”. To szczególny dzień dla naszych  „Żabek”, które we wrześniu przekroczyły próg przedszkola.         Dzieci zaprezentowały swoje umiejętności artystyczne: śpiewały piosenki, recytowały wiersze. Po wspaniałych występach rozpoczęła się część oficjalna czyli akt pasowania na przedszkolaka. Po tak ważnej i pięknej uroczystości wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowy…

Teatr Katarynka „W miejskiej dżungli”

15 Listopad, 2018

Spektakl edukacyjno-profilaktyczny dla najmłodszych. Podkreśla kwestie bezpieczeństwa dzieci. Poznamy numer alarmowy 112, zobaczymy akcje strażaka, Pan Policjant wraz z Wiolettą z Wydziału Ruchu Drogowego, nauczy nas jak przechodzić przez ulice. Na przykładzie nierozważnej Łucji i zabawnego kierowcy – Gienia, zobaczymy do czego może dojść na ulicy przez nieuwagę. Wszystko oczywiście w kabaretowo-musicalowej formie.

„Od ziarenka do bochenka”

15 Listopad, 2018

W ramach projektu „PIĘKNA NASZĄ POLSKA CAŁA ” pszczółki upiekła pyszny chleb. Dowiedziały się skąd się bierze pieczywo w piekarni, od ziarenka do bochenka. Wypiekliśmy chleb pszenny, żytni i orkiszowy z pestkami słonecznika, dyni i z żurawiną. W całym przedszkolu pachniało jak rankiem w piekarni

Wspólne zabawy z „Markiem Zegarkiem”

15 Listopad, 2018

W dniu 23.10.2018 gościliśmy „Marka Zegarka”, który zaprosił dzieci do wspólnej zabawy!

Wycieczka do Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej

15 Listopad, 2018

Dzieci z grupy PSZÓŁKI I SŁONECZKA odwiedziły Okręgową Spółdzielnię Mleczarską. Dowiedziały się skąd się bierze mleko i jak powstają produkty mleczne. KONKURS plastyczny ogłoszony przez mleczarnie” Wesoła krówka” wygrał Błażej z 6 latków. Serdecznie gratulujemy!

Pszczółki – „Mały Miś w świecie literatury”

15 Listopad, 2018

W naszym przedszkolu realizowany jest Program pt. „Mały Miś w świecie wielkiej literatury” w ramach, którego przedszkolaki zabierają na jeden dzień misia do domu. Naszego misia uszyła mama Marysi, wspólnie nazwaliśmy go Leon. Jest on wspaniałym towarzyszem naszych przedszkolaków, każdy z nich wspaniale się nim opiekował. W ramach akcji zapraszamy rodziców do wspólnego czytania bajek….

Konkurs ” To wszystko Polska”

15 Listopad, 2018

W konkursie fotograficznym ” To wszystko Polska” dzieci wspólnie z rodzicami wykonały przepiękne zdjęcia z różnych zakątków naszego miasta. Dziękujemy za udział dzięki któremu powstała piękna wystawa.

Spotkanie z ornitologiem

15 Listopad, 2018

W dniu 24.10.2018 nasze przedszkole odwiedził Pan Ireneusz Kaługa – prezes zarządu Grupy Ekologicznej, a przede wszystkim pasjonat i miłośnik bocianów. Przedszkolaki uczestniczyli w ciekawej i niecodziennej lekcji przyrody poprowadzonej przez ornitologa, który opowiadał o zwyczajach, wędrówkach i zagrożeniach dla bocianów. W trakcie opowieści wyświetlane były  zdjęcia, ukazujące bociany w różnych sytuacjach.

Kącik Przyrody – Krasnoludki

14 Listopad, 2018

Dzięki zaangażowaniu rodziców i dzieci jesienny kącik przyrody „Krasnoludków” jest w tym roku najpiękniejszy na świecie. Mamy prawdziwe grzyby z lasu, jarzębinę, różne warzywa, gigantyczną cebulę, mnóstwo ozdobnych dyń (niektóre zupełnie jak łabędzie) i dużo, dużo przetworów. Ostatnio wzbogaciliśmy kącik o kiszoną kapustę, którą sami przygotowaliśmy. Z takimi  zapasami możemy spokojnie czekać na zimę. Dziękujemy!

Pszczólki – spacer do ogródków działkowych.

14 Listopad, 2018

W miesiącu wrześniu dzieci z grupy Pszczółki udały się na wycieczkę piesza do ogródków działkowych. Miały okazje zobaczyć dary jesieni. Pogoda nam dopisała i wycieczka się udała!

Jesienny las – Krasnoludki

14 Listopad, 2018

17.10.2018 dzieci z grupy Krasnoludki poszły oglądać jesienny las. Była piękna [ogoda. Słyszeliśmy śpiew ptaków, czuliśmy zapach lasu, nazbieraliśmy jesiennych skarbów.

Pszczółki i Słoneczka z wizytą w sadzie.

14 Listopad, 2018

Przedszkolaki zagościły w gospodarstwie „Arka Tarczyńskiego” w Leśniczówce. Właściciele chętnie oprowadzili nas po swoim sadzie pokazując, jak ciężka jest praca przy zrywaniu owoców i jak należy o nie dbać, by móc cieszyć się ich smakiem przez całą zimę. Każdy przedszkolak zerwał jabłko i przekonał się, jak smaczne i soczyste są owoce prosto z drzewa. Odwiedziliśmy również…

Pszczółki – „Bezpieczni rajdowcy”

14 Listopad, 2018

W ramach akcji ” Bezpieczni rajdowcy” przeprowadziliśmy tygodniowy cykl zajęć poświęconych bezpieczeństwu w ruchu drogowym. Dzieciom z grupy „Pszczółki” nauka przez zabawę bardzo sìę podobała. Zaangażowane w projekt wykonały wszystkie zadania.

Krasnoludki – wizyta w sadzie i gospodarstwie „Arka Tarczyńskiego”

14 Listopad, 2018

20.09.2018 korzystając z pięknej pogody pojechaliśmy do Leśniczówki do gospodarstwa „Arka Tarczyńskiego”. Oglądaliśmy sad, maszyny ułatwiające pracę, „wagoniki” wypełnione jabłkami, rozładunek i przygotowanie jabłek do transportu. Mieliśmy również okazję uczestniczyć we zbiórce jabłek. Po ciężkiej pracy czekał na nas pyszny sok jabłkowy oraz ciasto. Na koniec wycieczki udaliśmy się do „Szkółki drzewek iglastych”, gdzie piękne…

Wycieczka na skrzyżowanie

14 Listopad, 2018

17.09.2018 dzieci z grup Krasnoludki, Słoneczka oraz Pszczółki wybrały się na pieszą wycieczkę po najbliższej okolicy. Przedszkolaki uczyły się bezpiecznie uczestniczyć w ruchu drogowym.

Przedszkolaki uczą się pierwszej pomocy.

21 Maj, 2018

18 maja w naszym przedszkolu odbył się pokaz ratownictwa medycznego, spotkanie poprowadził p. Maciej Choiński tata Michałka z grupy Pszczółki.  Podczas zorganizowanego w grupach spotkania, dzieci mogły poczuć się jak mali ratownicy. Poznały procedury zachowania się w sytuacjach zagrożenia życia oraz obserwowały czynności ratownicze. Wiele emocji wzbudził pokaz czynności z zakresu resuscytacji wykonany na fantomie….

28 Festiwal Piosenki o Zdrowiu – Krasnoludki

21 Maj, 2018

8 maja uczestniczyliśmy w 28 Festiwalu Piosenki o Zdrowiu. Wiktor, Wiktoria D., Ala, Lenka S., Maja, Zosia zaśpiewały piękną piosenkę „Dzieci lubią być zdrowe”. Wszyscy cudnie wyglądali na scenie i ślicznie zaśpiewali. 

1 2 3 17