Grupa 4-latki „Krasnoludki”

Nasza Pani Zima

 

Fotorelacja z występu Bożonarodzeniowego w naszej grupie 🙂

Nasza sala zamieniła się w świąteczną scenę , aby w pięknych strojach nasze Krasnoludki  mogły zaprezentować swój występ oraz przywitać się ze Świętym Mikołajem….

07.12.2020

Mikołajki w naszej grupie 🙂

 

 

o6.12.2020

W oczekiwaniu na Świętego Mikołaja

W ramach projektu edukacyjnego ,,Idź ty lepiej Koziołeczku szukać swego Pacanowa” Krasnoludki wspólnymi siłami zbudowały ,,odjazdową maszynę” dla Koziołka Matołtka

03.12.2020

Miło nam poinformować o zajęciu I miejsca w konkursie plastycznym ,,Mato , tato jedź bezpiecznie” przez Zosię z naszej grupy. Serdecznie gratulujemy!

2.12.2020

Konkurs plastyczny Portret Wyobraźni

23-27.11.2020

W ostatnim tygodniu listopada realizowaliśmy II moduł „Wyobraźnia” innowacji pedagogicznej „Emocja”

23.11.2o2o

Krasnoludki w ramach akcji „Pomoc za odwagę” wykonały kartki świąteczne dla kombatantów II wojny światowej.

20.11.2020

Dzieci z naszej grupy wykonały Kartki z Iskierkami Emocji dla kolegów z Przedszkola w Janikowie. Napisaliśmy również list do naszych kolegów w którym opowiedzieliśmy o naszym przedszkolu oraz złożyliśmy życzenia świąteczne. Przedszkolaki z Janikowa równiez wykonały dla nas piękne kartki świąteczne

Hisilicon Balong

10.11.2020

Narodowe Święto Niepodległości jest najważniejszym polskim świętem narodowym.

Co roku 11 listopada obchodzimy w Polsce Narodowe Święto Niepodległości.
Już u takich małych dzieci, trzeba rozbudzać zainteresowanie swoją Ojczyzną
i kształtować poczucie dumy z przynależności do Narodu Polskiego. Dlatego
też 10 listopada Krasnoludki, w swojej grupie, również obchodziły ten dzień uroczyście …

październik- listopad 2020

„Wprowadzenie dzieci w świat pisma” wg I. Majchrzak.

W naszej grupie pracujemy metodą pani I. Majchrzak w której punktem wyjścia są litery własnych imion dzieci.

Wprowadzenie dzieci w świat pisma rozpoczynamy od aktu inicjacji tj. zaznajomienia dziecka z wyglądem graficznym jego własnego imienia

 

 

09.11.2020

„Dbamy o zdrowie z Małym Misiem”

8 listopada obchodzony był Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania. Dlatego dzieci z naszej grupy własnoręcznie przygotowały sobie zdrowe śniadanie oraz uczyły się zasad zdrowego odżywiania. Wszystkie działania realizowaliśmy w ramach projektu „Dbamy o zdrowie z Małym Misiem”

10.2020

„Mały Miś w świecie wielkiej literatury”- projekt czytelniczy

Nasza grupa uczestniczy w projekcie czytelniczym „Mały mis w świecie wielkiej literatury”

Grupę odwiedził Mis Leon, który uwielbia gdy mu się czyta. 

Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła – powiedziała kiedyś Wisława Szymborska. A jeśli czytanie w przedszkolu, to zabawa przednia klasa! 

Dlatego Drodzy Rodzice zapraszamy Was do wspólnej zabawy i wspólnego czytania.

Najważniejsze korzyści z czytania dzieciom::

  1. Budowanie silnej więzi ze swoim dzieckiem – dzięki codziennemu czytaniu, zaspokoisz najważniejszą potrzebę rozwojową swojej pociechy. A to z kolei sprawi, że wyrośnie ona na dojrzałego emocjonalnie człowieka. Więź z rodzicami to fundament na całe życie, szczególnie ważny w czasach ciągłego pośpiechu, pogoni za karierą i pieniędzmi.
  1. Rozwijanie umiejętności językowych i komunikacyjnych – im więcej książek przeczytasz dziecku, tym więcej pozna i zapamięta nowych słów. A te wspierają procesy myślowe, ułatwiają wyrażanie myśli i uczuć, a przekładając to na praktyczne aspekty życiowe – zapewniają dziecku umiejętność prowadzenia swobodnych i ciekawych rozmów, ułatwiają publiczne wystąpienia i wypowiadanie się w sposób logiczny, ale też bardzo obrazowy.
  1. Pobudzanie i rozwój wyobraźni – czytając dziecku powodujesz, że przenosi się w wyimaginowany świat i tworzy sobie w głowie obrazy. Pobudza w ten sposób wyobraźnię i pamięć, bo łączy nowe informacje z tymi, które już posiada.
  1. Rozwój empatii – wyimaginowany świat, w który dziecko przenosi się za każdym razem, gdy mu czytasz, pozwala mu zrozumieć emocje i relacje międzyludzkie. Poznaje wtedy całą gamę uczuć, nazywa je i wie, jak można je wyrażać. Dzięki temu uczy się wrażliwości oraz rozpoznawania i rozumienia emocji kierującymi ludźmi. Na podstawie doświadczeń i błędów popełnianych przez bohaterów książek, uczy się życia i dowiaduje się, jak zachowywać się w sytuacjach, z którymi może się kiedyś zetknąć, i przewiduje następstwa określonych działań czy decyzji.
  1. Pomoc w trudnych sytuacjach – książka, którą czytasz dziecku, może mieć działanie terapeutyczne. Sytuacje, w których znajdują się bohaterowie, mogą być drogowskazem dla dziecka w momencie, gdy samo napotka na swojej drodze problemy. Czytając, dajesz mu więc gotowe do zastosowania wzorce radzenia sobie w trudnych sytuacjach.
  1. Budowanie poczucia własnej wartości dziecka – kiedy czytasz dziecku, chcąc nie chcąc, musisz się skupić na tej czynności. Dajesz zatem dziecku coś najcenniejszego – swój czas i wyłączną uwagę, a co za tym idzie, możliwość przytulenia się, zadania nurtujących pytań i uzyskania na nie odpowiedzi. Wszystko to pozwala dziecku czuć się ważnym, potrzebnym i kochanym, a to najlepsza podstawa do budowania i wzmacniania poczucia własnej wartości.
  1. Poszerzanie wiedzy – książki, które czytasz dziecku, przynoszą mu rozległą wiedzę  o konkretnych dziedzinach życia, pobudzają jego ciekawość i pozwalają mu rozwijać zainteresowania. Śledzenie akcji i dialogów oraz zależności przyczynowo-skutkowych uczy logicznego myślenia. Ale to nie wszystko – daje także wiedzę o samym sobie i uczy odróżniać dobro od zła. Kształtuje też nawyk zdobywania wiedzy i utrwala go na całe życie.

Kartka dla medyka- projekt organizowany przez Przedszkole z Rzeszowa

 

 

06.11.2020

W związku ze zbliżającym się Świętem Narodowym 11 listopada, Krasnoludki wykonały kotyliony….

 

05.11.2020

Krasnoludki obchodziły ,,Międzynarodowy dzień postaci z bajek”

 

28.10.2020

Nasza grupa bierze udział w Ogólnopolskim Projekcie ,,Serdeczna karteczka” , w  związku z tym 4-latki wykonały laurki z podziękowaniami dla lekarzy, które zostaną wysłane do Przychodni ,,SALUS” w Siedlcach…

Nasze Krasnoludki uwielbiają zabawy taneczno-ruchowe – zamieszczamy jedną z ich ulubionych  małe TGD ,,Góry do góry” 

27.10.2020

Praca plastyczna grupowa „Godło Polski”

 

Zajęcia matematyczne „Rytmy”

Poznajemy Koziołka Matołka

Nasza grupa realizuje projekt edukacyjny ,,Idź Ty lepiej Koziołeczku szukać swego Pacanowa”

Krasnoludki poznały już swojego nowego przyjaciela. Wspólnie wykonaliśmy kącik Koziołka Matołka , który zagościł w naszej sali. Dzieci wykonały również pracę plastyczną…

 

Bezpieczeństwo na drodze

Omawiając zasady  bezpieczeństwa, nasze Krasnoludki wykonały eksperyment barwienia wody za pomocą bibuły. 

Następnie zabarwioną wodę wykorzystaliśmy do stworzenia sygnalizatora….

Dzień Kropki połączony z innowacją pedagogiczną ,,Emocja”

 

Krasnoludki chętnie biorą udział w zajęciach ,,Kodowanie na dywanie

Grupowa praca plastyczna ,,Brzoza”

 

Praca plastyczna ,,Jesienne drzewo” , które Krasnoludki wyczarowały za pomocą kapusty 🙂

Zajęcia matematyczne

Zajęcia ,,Warzywo czy owoc?”

Zgodnie z realizacją projektu edukacyjnego ,,Emocja” nasz Krasnoludki nauczyły się migać  zwrotów grzecznościowych…

A wolnymi chwilami ćwiczymy technikę wycinania