Plenerowe malowanie na sztalugach

5 Maj, 2019

Dzieci z gr. Krasnoludki postanowiły zorganizować sobie plener malarski.Działania podejmowane przez przedszkolaków przy użyciu sztalug są jednym z lepszych sposobów wspomagających rozwój osobowości małego artysty. Ta forma malowania wyzwala emocje i uczucia u dzieci, pozwala na samorealizację i zaspokaja potrzebę ekspresji. Zadaniem nauczycieli jest stymulowanie do takich działań, aby rozwijać zdolności dzieci i kształtować twórczą postawę, osobowość dziecka, która zarazem zwiększa szansę powodzenia w szkole i w życiu. Kto wie, może okaże się, że przekazując wiadomości o sztuce mamy szansę, że za kilka lat znajdzie się dziecko, które stwierdzi, że po raz pierwszy malowało na sztalugach – właśnie w Przedszkolu nr 21 w Siedlcach.