Przedszkolaki uczą się pierwszej pomocy.

21 Maj, 2018

18 maja w naszym przedszkolu odbył się pokaz ratownictwa medycznego, spotkanie poprowadził p. Maciej Choiński tata Michałka z grupy Pszczółki.  Podczas zorganizowanego w grupach spotkania, dzieci mogły poczuć się jak mali ratownicy. Poznały procedury zachowania się w sytuacjach zagrożenia życia oraz obserwowały czynności ratownicze. Wiele emocji wzbudził pokaz czynności z zakresu resuscytacji wykonany na fantomie. Dzieci pod czujnym okiem pana ratownika mogły samodzielnie wykazać się praktyczną znajomością udzielania pierwszej pomocy. Zostały zapoznane ze sprzętem ratującym życie i utrwaliły znajomość numerów alarmowych. Bardzo dziękujemy p. Maciejowi za wspaniale przygotowane spotkanie oraz możliwość obejrzenia z bliska ambulansu medycznego.