Teatr muzyczny

5 Czerwiec, 2019

24.05. 2019 mieliśmy okazję gościć w naszym przedszkolu teatr muzyczny Katarynka Warszawa. Artyści przyjechali do nas ze spektaklem pt:”Morskie Opowieści”. Była to opowieść, która pozwoliła dzieciom przenieść się na pokład statku, gdzie rozpoczęły pełen przygód rejs. Rozśpiewana załoga opowiedziała im o niejednej przygodzie, która wydarzyła się na morzu. Na pokładzie odbyła się również akcja ratunkowa z udziałem Ratownika WOPR, a dzieci dowiedziały się, jak należy postępować w przypadku zagrożenia podczas wakacyjnego odpoczynku nad jeziorem czy morzem. Meteorolog Krabs wyjaśnił dzieciom, jak rozpoznawać pogodę na podstawie obserwacji chmur. Czy łatwo jest być żeglarzem? Czy każdy może śpiewać szanty? Na te pytania odpowiedział nam humorystyczny spektakl muzyczny, podczas którego nie zabrakło wspólnej zabawy. Przedszkolaki uczestniczyły także w przeciąganiu liny.